Jak zadbać o swoją cerę, aby była piękna i odżywiona?

dbanie o skórę twarzyNikt nie ma idealnej skóry, takie istnieją tylko na okładkach kolorowych magazynów po korekcie w Photoshopie. Niestety zawsze pojawi się jakiś niechciany problem, z którym zaczyna się walczyć. Do najczęstszych niedoskonałość skórnych można zaliczyć: zaskórniki, rozszerzone pory, wypryski czy popękane naczynka. Poza tym w zależności od typu skóry jest uzależniona jej pielęgnacja. Inaczej podchodzi się do cery suchej, natomiast cera tłusta rządzi się swoimi prawami.

Jeśli już poznałaś swojego wroga i wiesz na co należy zwrócić uwagę, to teraz warto poznać metody.

  • Po pierwsze złuszczanie.
  • Po drugie oczyszczanie.
  • Po trzecie nawilżanie.

Te trzy kroki są kluczowe aby pielęgnacja skóry twarzy była poprawna. Nie wystarczy wsmarowywać w siebie drogiego kremu, kiedy cera nie jest odpowiednio przygotowana. Mowa tu o właściwym złuszczeniu martwego naskórka.

Podstawą odpowiedniej pielęgnacji są kosmetyki jakich używasz. Zdecydowanie lepiej sięgnąć po te produkty, które są stworzone na bazie wyłącznie naturalnych składników. Jeśli postawi się na chemię szybko można tego pożałować.

Mycie twarzy – na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim chodzi o to, aby nie szorować buzi jak przypalonego garnka. Na twarzy mamy niezwykle delikatną skórę, w związku z tym trzeba obchodzić się z nią jak z jajkiem. Podstawowym błędem jaki popełnia wiele osób jest destrukcja tkanki lipidowej, która stanowi naturalną barierę ochronną. Z jedna strony dzieje się tak, gdy zbyt intensywnie myjemy twarz i to bez względu na produkt jaki używamy. Z drugiej strony może być to wina nieodpowiednich składników. Natomiast drugim błędem kardynalnym mycia twarzy jest jej doprowadzenie do przesuszenia. Dochodzi do tego w przypadku używania produktów ze składnikami typu sodium lauryl albo sodium tallowate. Można je znaleźć w zwykłym mydle, ale również w żelach myjących.

Złuszczanie naskórka – kolejny krok ku pięknej cerze

Do tej fazy pielęgnacji twarzy najpopularniejsza opcją jest sięgnięcie po peeling. Można postawić na domową wersję tego produktu, bądź poszukać czegoś dobrego na sklepowych pułkach. Jeśli chcesz spróbować własnych sił to bardzo prostym przepisem jest peeling cukrowy:

  • 3 łyżeczki cukru brązowego,
  • 1 łyżeczka miodu,
  • pół szklanki zielonej herbaty (ostudzonej).

Wszystkie składniki delikatnie mieszamy, tak by cukier nam się nie rozpuścił. Opcjonalnie zamiast zielonej herbaty można użyć mleczka kokosowego. Jednakże odradza się stosowania produktów, które zawierają kwas, typu sok z cytrusów.

Natomiast jeśli wolimy kupić gotowy peeling to należy postawić na organiczny skład. Jeśli korzystamy z danej marki od wielu lat i jest ona sprawdzona to lepiej postawić na nią niż eksperymentować. Skóra twarzy jest niestety kapryśna. Ponadto warto wybrać peeling z jak najdrobniejszymi ziarenkami. Natomiast co do samego stosowania, to warto delikatnie wpasowywać produkt, kulistymi ruchami. W okolicach oczu czy szyi można sobie darować ten zabieg, ponieważ skóra tam jest niezwykle sucha. Ostatnią kwestią, o której trzeba wiedzieć, nie można stosować peelingu codziennie. Wystarczy raz albo dwa razy w tygodniu.

Ostatni etap – nałożenie kremu

Aby to wszystko co wcześniej zrobiliśmy miało rzeczywiście sens nie można teraz użyć byle jakiego kremu. Uczula się jeszcze raz na czytanie składu tego produktu. Ważne, aby miał na początku listy wymienione oleje roślinne oraz masła. Natomiast kategorycznie odrzućmy ten, który ma w sobie głównie sylikon oraz substancje zapachowe i konserwujące. Jeśli stawiamy na organiczny produkt lepiej kopić mniejsza pojemność, ponieważ mają krótszą datę ważności albo kopić na pół z przyjaciółka większy pojemnik.

Jeśli będzie się dbało o cerę właśnie w taki sposób można wiele lat cieszyć się piękną skóra i zapomnieć o wizycie u lekarza medycyny estetyczne. Chodzi o to, by polegać na tym co dała nam natura i umiejętnie to wykorzystywać.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *